Druid

V tomto článku sa budeme venovať classe Druid. Na začiatok je tu niekoľko vecí, na ktoré treba pamätať pri levelovaní:

 • Plňte špeciálne druid questy pre získavanie najzákladnejších foriem druida. Začínajú od levelu 10, tak nezabudnite navštíviť trénera.
 • Nie všetky formy sa učia formou class questov.  Cat Form sa vyučuje na úrovni 20 a  Travel Form, ktorý je veľmi dôležitý, zatiaľ čo nemáte mounta, sa vyučuje na úrovni 30.
 • Ušetrite zlato, aby ste si ho mohli kúpiť mounta na úrovni 40 a tiež na 60.
 • Keď sa približujete k úrovniam 50 a vyšším, začnite sa obhliadať po vašom BiS geare a tam, kde padá. Môžete začať s prechádzaním niektorých dungeonov, zatiaľ čo stále získavate XP, aby ste získali niektoré z prvých BiS itemov pred levelom 60. Odkaz na BiS gear pre vašu classu ->TU<-

Levelovacia stratégia druidov

Populárna levelovacia stratégia, ktorá sa nedávno objavila vo WoW Classic, je skupina dungeon „štiepačov“. Poďme rýchlo prejsť niektoré stratégie pre Druida, ktorý sa môže ocitnúť v skupine štiepenia. Toto je veľmi rýchla stratégia a skupiny často trávia hodiny naraz v jednom konkrétnom dungeone. V skupinách Dungeon „štiepačov“ budete chcieť mať talenty hlavne pre Bear Form.

 • Druidovia v skupinách „štiepiačov“ budú hlavne vo   Bear Form, ktorí používajú  Swipe. Udržujte svoje ranky spellu  Swipe aktuálne!
 • Aj keď budete v Bear forme, pravdepodobne nebudete hlavným tankom pre skupinu – Uistite sa, že aktívne tankujete davy, a warriori nestratia vzácny Rage.
 • Po dosiahnutí úrovne približne 30 sa presuniete do podpornej role – Udržujte svoje buffy na sebe i svojich parťákoch, na sebe  Leader of the Pack a často používajte  Faerie Fire (Feral) na zvýšenie poškodenia, a pomocou  Moonfire ťahajte mobky z diaľky.
 • Použite   Bash a  Feral Charge na kontrolu nebezpečných nepriateľov, udržujte všetkých členov skupiny s buffom   Mark of the Wild a na tankov  Thorns za všetkých okolností.
 • Aj keď sa zdá, že  Cat Form je atraktívna, konštantná AoE robí Bear Form a pri prechádzaní dungeonov v skupine je užitočnejšia.

Odporúčané profesie pre Druida

Aj keď existuje veľa povolaní, z ktorých si niektorí môžu druidi vyberať, mnohí sa rozhodnú ísť   Skinning &  Leatherworking. S  Leatherworking dokáže Druid vyrobiť veľa užitočných itemov, ktoré im pomôžu pri levelovaní, a tiež im pomôže vybaviť svoj equip s BiS (Best in Slot) itemami, ako napríklad:

… ktoré sú vyrobené pomocou  LeatherworkingNajlepšie môžete svoj  Leatherworking spárovať s profesiou   Skinning. Pretože   Skinning poskytuje veľa kože, ktorú pri Leatherworkingu využijete, i keď pri prechádzaní dungeonov moc času na skinning mať nebudete.

Ak idete len po zárobku goldov, často si hráči vyberú povolanie, ako je  Herbalism Mining alebo  Skinning.

Talenty pre levelovanie druida

Pri levelovaní ako druid nič nepokazíte, ak pôjdete cestou Feral talentového stromu.

 • Feral: Dôvodom, prečo navrhujem ísť do Feral talentového stromu počas levelovania, je ten, že na úrovni 20 odomknete  Cat Form, a aj svoj prvý bod vo  Feline Swiftness. V Classic World of Warcraft bude rýchlosť pohybu vašou najlepšou štatistikou pre akúkoľvek classu pri levelovaní, takže schopnosť zdvihnúť 15% na 20% a 30% na úrovni 21 je pre Druida neuveriteľnou výhodou. Okrem toho sa talenty, ktoré získate, budú zameriavať na zvyšovanie vášho poškodenia v Cat Forme.
 •  Omen of Clarity: Ak sa pozriete na nasledujúcu špecifikáciu talentového stromu, pravdepodobne pochopíte, prečo idete do stromu balance a resto druida. Niektorí hráči začínajú 11 bodmi v Balance práve kvôli  Omen of Clarity a niektorí hráči dokonca začínajú s   Furor predtým, ako idú do Feral talentov. Nakoniec by som od začiatku odporučil, aby ste boli Feral, aby ste pri levelovaní dostali čo najvyššiu rýchlosť.

Váš talentový strom až k úrovni 60 by mal vyzerať takto:

Feral druid bear talenty lvl 60

Aké spelly si kúpiť pri levelovaní?

Toto je kritická časť, ktorú si treba prečítať, pretože obyčajná mylná predstava je, že budete musieť kúpiť každú schopnosť, pretože ich môžete trénovať, keď v skutočnosti stačí kúpiť určité kúzla na určitých úrovniach. Táto cesta vám ušetrí veľa času na cestovanie, ako aj veľa zlata, ktoré môžete ušetriť pri kúpe vášho prvého mounta na úrovni 40. Nižšie sú úrovne, na ktorých je potrebné navštíviť trénera, ako aj to, čo by ste mali trénovať na konkrétnej úrovni.

 •  Mark of the Wild: Toto je váš  buff hlavnej triedy, vždy sa oplatí vylepšiť toto kúzlo, keď je to možné. Môžete to trénovať na nasledujúcich úrovniach: 10, 20, 30, 40, 50, 60.
 •  Claw: Akonáhle dostanete formu  Cat Form na úrovni 20, budete používať tento spell ako primárneho žrúta energie. Môžete to trénovať na nasledujúcich úrovniach: 20, 28, 38, 48, 58.
 •  Faerie Fire (Feral):Tento spell budete chcieť vždy použiť na nepriateľov pre zníženie ich armoru. Môžete to trénovať na nasledujúcich úrovniach: 30, 42, 54.
 •  Ferocious Bite: Toto bude váš finišer. Môžete to trénovať na nasledujúcich úrovniach: 32, 40, 48, 56, 60.

Druidovia majú širokú škálu schopností, ktoré sú užitočné v rôznych situáciách. Ak sa cítite dobre s množstvom zlata, ktoré máte, môžete si kúpiť akékoľvek schopnosti, ktoré by ste podľa vás použili pri levelovaní rankov týchto kúziel. Ak schopnosť vyžaduje použitie  Cat Form, zvyčajne si ho môžete bezpečne kúpiť. Nech sa rozhodnete urobiť čokoľvek, nezabudnite si do svojho mešca uložiť dostatok zlata na 40 úroveň, pre kúpu mounta.

Rotácia druida pri levelovaní

 • Vždy budete chcieť mať na sebe aktívne buffy   Mark of the Wild a  Thorns.
 • Čoskoro budete používať  Bear Form and  Maul, až kým nedostanete  Cat Form.
 • Akonáhle dosiahnete úroveň 20, budete používať  Cat Form, a budete používať hlavne  Claw na generovanie combo bodov a  Ferocious Bite na spotrebovanie combo points.
 • Budete chcieť neustále udržiavať  Faerie Fire (Feral) na svojich nepriateľoch.
 • Na úrovni 30 dostanete  Travel Form a budete ho používať na cestovanie, až kým sa nedostanete (nekúpite) svojho prvého mounta.
 • Môžete použiť  Tiger’s Fury na pekný i keď krátky poškodzovací burst.
 • Na úrovni 26 získate  Dash a tým aj dodatočnú rýchlosť pohybu.

Miesta trénerov

Musíte trénovať schopnosti, vrátane ich vyšších rankov, pomocou Druid Trainers. Nižšie sú uvedené umiestnenia trénerov Druidov pre Alianciu a Hordu.

Alliance Druid Trainers
Horde Druid Trainers
Neutral Druid Trainers

Zdroj: classic.wowhead.com