Mage

V tomto článku sa budeme venovať classe Mage. No začnime niečim, čo istotne neprehliadnite počas vašej púte svetom Azerothu.

 • Level 30 – 40 – nezabudnite navštíviť vášho mage trénera pre začatie chain questu Mage’s Wand.
 • Level 60 – nezabudnite navštíviť vášho mage trénera pre začatie questu  Polymorph: Pig.
 • Level 20 – váš prvý teleport, Level 40 – váš prvý portál pre parťákov
 • Obstarajte si váš kúzelný prútik (wand)! Prútiky vám pomôžu pri levelovaní: ako pri dungeonoch, tak i v otvorenom svete.
 • Ušetrite zlato, aby ste si ho mohli kúpiť mounta na úrovni 40 a tiež na 60.
 • Keď sa približujete k úrovniam 50 a vyšším, začnite sa obhliadať po vašom BiS geare a tam, kde padá. Môžete začať s prechádzaním niektorých dungeonov, zatiaľ čo stále získavate XP, aby ste získali niektoré z prvých BiS itemov pred levelom 60. Odkaz na BiS gear pre vašu classu ->TU<-

Mage Class Quests

Vo WoW Classic majú všetky classy špeciálne úlohy, ktoré sú pre nich jedinečné, poskytujú jedinečné zážitky a čo je dôležitejšie, odmeny. Pokiaľ ide o Mága, zistíte, že od class trénerov sa vám počas celého levelovania objaví veľa úloh. Niektoré odmeny sú lepšie ako iné, ale môžete si pozrieť úplný zoznam všetkých questov classy Mage vo WoW Classic. Niektoré pozoruhodné odmeny z questov pre Mága zahŕňajú:

Levelovacia stratégia mágov

Populárna levelovacia stratégia, ktorá sa nedávno objavila vo WoW Classic, je skupina dungeon „štiepačov“ (spell cleave). Poďme rýchlo prejsť niektoré stratégie pre Mága, ktorý sa môže ocitnúť v skupine dungeon „štiepačov“. Toto je veľmi rýchla stratégia a skupiny často trávia hodiny naraz v jednom konkrétnom dungeone. Vaším primárnym cieľom bude AoE (plošné útoky) a poskytovanie užitočných služieb pre vašich portálov, Conjuring Food / Drink a ďalšie:

Odporúčané profesie pre mágov

Aj keď existuje veľa povolaní, z ktorých si môžu mágovia vyberať, mnohí sa rozhodnú ísť  Engineering &  Tailoring. Pomocou týchto dvoch povolaní dokáže mág vytvoriť veľa užitočných zariadení, ktoré im pomôžu pri levelovaní, ako im aj môžu pomôcť pri budovaní ich BiS (Best in Slot) gearu, ako napríklad:

 Engineering vám tiež môže veľmi pomôcť v PvE aj PvP. Ak sa rozhodnete pre spustenie stratégie Dungeon „štiepača“, nájdete veľa textilných materiálov, ktoré budú mať využitie v   Tailoring.
Ak idete len po zárobku goldov, často si hráči vyberú povolanie, ako je  Herbalism Mining alebo  Skinning.

Talenty pre levelovanie mága

Pre levelovanie ako mága existuje iba jedna jediná možnosť, pokiaľ ide o špecifikácie talentu, a to je Frost:

 • Frost: Frost je pre Mágov zďaleka najlepším levelovacím talentovým stromom, pretože vám poskytuje prístup k poškodeniam ako aj k pomôckam. Svoju špecifikáciu ako Mage môžete prispôsobiť tak, aby vyhovovala vášmu štýlu hry, bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre brúsenie AoE, alebo kosenie po jednom nepriateľovi. Nižšie nájdete AoE Leveling Spec, ktorý by som použil na PVP realme.
 • Levelovanie AoE: Levelovanie AoE je populárny spôsob levelovania mága, ktorý spočíva v zhromaždení veľkého množstva nepriateľov a ich vyhladení pomocou kúziel ako  Blizzard Arcane Explosion Frost Nova, a  Cone of Cold. Stojí za zmienku, že aj keď nemáte skúsenosti s levelovaním AoE, je užitočné a jednoduché skrz AoE dať dole štyroch nepriateľov naraz, namiesto toho, aby ste Frostboltom išli po jednom.

Váš talentový strom by mal vyzerať na maximálnej úrovni (60) takto:

Mage Frost talenty lvl 60

Aké spelly si kúpiť pri levelovaní?

Toto je kritická časť, ktorú si treba prečítať, pretože obyčajná mylná predstava je, že budete musieť kúpiť každú schopnosť, pretože ich môžete trénovať, keď v skutočnosti stačí kúpiť určité kúzla na určitých úrovniach. Táto cesta vám ušetrí veľa času na cestovanie, ako aj veľa zlata, ktoré môžete ušetriť pri kúpe vášho prvého mounta na úrovni 40. Nižšie sú úrovne, na ktorých je potrebné navštíviť trénera, ako aj to, čo by ste mali trénovať na konkrétnej úrovni.

 •  Frostbolt: Vaše primárne kúzlo, ak potrebujete zacieliť na konkrétneho nepriateľa. Môžete ho trénovať na nasledujúcich úrovniach: 8, 14, 20, 26, 32, 38, 44, 50 a 56.
 •  Frost Nova: Používa sa na zastavenie nepriateľov, ktorých ste zhromaždili. Toto kúzlo môžete trénovať na nasledujúcich úrovniach: 10, 26, 40 a 54.
 •  Arcane IntellectMágov buff, udržanie tohto kúzla vám pomôže zvýšiť vašu Manu pri levelovaní. Toto kúzlo môžete trénovať na nasledujúcich úrovniach: 14, 28, 42 a 56.
 •  Arcane Explosion: Jeden z vašich primárnych AoE útokov, môžete používať Rank 1 na Proc  Clearcasting. Toto kúzlo môžete trénovať na nasledujúcich úrovniach: 14, 22, 30, 38, 46 a 54.
 •  Blizzard: Toto bude vaše najúčinnejšie kúzlo pri brúsení AoE, ktoré je aj veľmi úsporné na manu. Toto kúzlo môžete trénovať na nasledujúcich úrovniach: 20, 28, 36, 44, 52 a 60.
 •  Cone of Cold: Instatné kúzlo pre AoE, ktoré spomaľuje nepriateľov. Toto kúzlo môžete trénovať na nasledujúcich úrovniach: 26, 34, 42, 50 a 58.

Existujú aj ďalšie kúzla, ktoré sa môžete učiť pri levelovaní, napríklad  Conjure Water Evocation, a  Blink . Je však dôležité dbať na to, aby ste mali ušetrený dostatok zlata na to, aby ste si mohli kúpiť svojho prvého mounta na úrovni 40, pretože rýchlosť pohybu je najlepším statom, ktorý môžete získať pri levelovaní.

Rotácia mága pri levelovaní

 • Vždy musíte udržiavať na sebe a svojich parťákoch buff   Arcane Intellect za všetkých okolností, najmä ak ste v partií s ostatnými členmi, ktorí budú mať z tohto buffu úžitok.
 • Pri začiatkoch nebudete mať k dostupností niektoré zo svojich AoE kúziel, preto len jednoducho používajte  Frostbolt.
 • Je potrebné poznamenať, že predtým, ako získate nejaké talenty, ktoré vám stačia na poškodenie mrazom, môžete použiť aj kúzlo  Fireball, pretože spôsobí viac škody ako predchádzajúci rank kúzla  Frostbolt.
 •  Arcane Explosion  je jedným z vašich najdôležitejších kúziel AoE. Môžete používať rank 1 na zvýšenie šance  Clearcasting, aby ste ušetrili manu.
 • Použite kúzlo  Frost Nova na spomalenie nepriateľov, ktorých ste zhromaždili.
 •  Cone of Cold sa dá použiť na „zmrazenie“ nepriateľov, aby ste ich mohli rozbiť úplne. Toto kúzlo sa dá používať instantne ako AoE, ktoré spomaľuje nepriateľov.
 • Akonáhle dosiahnete určitú vzdialenosť od nepriateľov, budete používať  Blizzard, aby ste spôsobili škody a neustále spomaľovali nepriateľov. Toto je vaše najúčinnejšie AoE kúzlo.

Miesta trénerov

Musíte trénovať schopnosti, vrátane ich vyšších rankov, pomocou Mage Trainers. Nižšie sú uvedené umiestnenia trénerov Mage pre Alianciu a Hordu.

Učitelia mágov Aliancie
Učitelia mágov Hordy
Učitelia portálov

Zdroj: classic.wowhead.com